Šef narko-kartela „pao“ na putu za Rožaje * Šef narko-kartela „pao“ na putu za Rožaje * EK u maju o tužilačkim zakonima * Prolongiraju smjene u RTCG * Zaustavili rušenje Ljubovića * Policija čuva Bogosloviju * Radili na intenzivnoj, a ostali bez stimulansa

Mama: - Aj' zamisli da je to nešto što voliš pa pojedi.
Anica: - Aj' ti zamisli da sam je ja pojela pa ti odnesi tanjur.

Pitali malu Katu što ćeš biti kada odraste:
- Pa biću velika.

Sport - datum: 2021-04-15 BUDUĆNOST VOLI PREGAZILA IGOKEU U ABA LIGI
Podgoričani ne popuštaju Egzibicija Plavih Budućnost Voli - Igokea 92:64 (14:15, 32:11, 23:20, 23:18)
Dvorana: SC Morača. Bez gledalaca. Sudije: Boltauzer (Slovenija), Hordov (Hrvatska), Juras (Srbija).

BUDUĆNOST VOLI: Kobs 11, Ivanović 7, Edžim 2, Šehović 3, D. Nikolić 3, Apić 6, Mitrović 8, Dela Vale 6, Z. Nikolić 4, Popović 13, Rid 12, Žugić 17.

IGOKEA: Vulić, Klemons 7, Jovanović 29, Simanić, Jošilo 7, Talić 5, Ilić 8, Pot 6, Fundić 2, Kondić.

Košarkaši Budućnost Voli su u jednom od derbija kola pregazili Igokeu i došli na prag osvajanja prvog mjesta pred plej of. Na početku utakmice domaćini su izgledali kao ekipa koja bi mogla da se odlijepi. Raspoložen je bio talentovani Žugić, a Kobs je u šestom minutu ubacio trojku za 14:10. I tu su Plavi potpuno stali. Pala im je koncentracija, više nisu uspijevali da nađu put do koša gostiju, koji su bacanjem Ilića prvu dionicu riješili u svoju korist (15:14). Ono što su propustili u prvoj Podgoričani su odmah nadoknadili na startu druge. Precizni su bili Ivanović, Popović (trojka) i Zoran Nikolić (21:15), pa je klupa Igokee morala da uzme tajm aut. Ni to nije pomoglo, jer su Milojevićevi izabranici poslije trojke Danila Nikolića u 14. minutu otišli na 26:15. Post gostiju prekinuo je Jovanović, ali je to bilo kratkog daha. Bajić je pokušao sa još jednim tajm autom pošto su Dela Vale i Ivanović ubacili trojke za 32:17 u 16. minutu. Međutim, nije bilo lijeka za nalete domaćina, koji su u 19. minutu imali plus 22 (44:22), a na odmor otišli sa zalihom od 20 poena (46:26). Nadahnuti košarkaši Budućnost Voli nisu popuštali ni u nastavku. Poslije dobre role Kobsa u 24. minutu su poveli 59:33. Čim bi gosti prišli na 20 poena reagovala bi klupa Podgoričana, tako bi prednost ponovo rasla. Pred poslednju četvrtinu iznosila je 23 poena (69:46). Onda je uslijedila nova serija od 7:0 za ogromnih 76:46 u 32. minutu. Nesrećni Bajić probao je novim tajm autom da koliko-toliko sredi svoje izabranike i izbjegne rezultatsku katastrofu. Međutim, raspoloženi Plavi bili su sinoć nedodirljivi. Sve im je polazilo ra rukom, pa bi i kvalitetniji protivnici bili nemoćni. Na kraju su ubjedljivo slavili. I pored više nego ubjedljive pobjede još nisu osigurali prvo mjesto pred doigravanje, jer je Crvena zvezda u Beogradu poslije velike borbe savladala Cedevita Olimpiju sa 82:81. U preostaloj utakmici Zadar je bio bolji od Cibone 97:92.

N.Z.

Milojević: Kontrolsali sve
Dejan Milojević: Odlična utakmica. Od prvog do poslednjeg minuta smo kontrolisali sve. Igokea je bila oslabljena. Svakoj ekipi kada uzmete tri igrača ne izgleda isto. Nama sada preostaje da protiv Mornara uzmemo prvo mjesto. Gledamo samo svoje dvorište. Mornar je neugodna ekipa, puna kvalitetnih igrača. Mogu svakoga da pobijede, neće biti lako. U Baru niko nije favorit. Nema veze u kakvoj su formi. Jedan ili dva njihova igrača mogu individualnim akcijama da prelome, ali vjerujem u svoje momke.